Bolkan, paylaşımın altında bir ekran görüntüsü paylaştı. O ekran görüntüsünde ise "Mazda Motor Türkiye, Türkiye'deki Mazda satış ağını belirsiz süre durdurma kararı almıştır. Türkiye'deki mevcut Mazda müşterilerine hizmetin devamını sağlamak amacıyla satış sonrası hizmetlerine ve yedek parça tedarikine devam edecektir." notu düşüldü.

Öte yandan otomobil yazarı gazeteci Emre Özpeynirci de bu paylaşımı alıntıladı ve "Mazda satış olarak Türkiye'den çekilmiş Şaşırdık mı, tabi ki hayır Zaten uzun süredir Japonya'dan araç getiremiyorlardı. Düşünün geçen senen sadece 183, bu yıl 10 ayda 200 adet satmışlar. Sebebi açık; Japonya merkezle bir türlü çözülemeyen e-Call sorunu, uygun motorların olmaması ve diğer iletişim konuları. Hayırlısı olsun.. Ama Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, satış sonrası ve yedek parça için görevine devam edecekmiş." diye yazdı.

IMEI kayıt  harcı el yakacak IMEI kayıt harcı el yakacak

MAZDA EN  BÜYÜK 15 ÜRETİCİ ARASINDA
Mazda Motor Corporation 1920 yılında Fuchū, Hiroshima Prefektörlüğü, Japonya'da kurulan çok uluslu Japon otomobil üreticisidir. 2015 yılında, Mazda 1.5 milyon araba üretip satmıştır, bunun büyük çoğunluğu (neredeyse 1 milyonu) şirketin Japonya montaj hattında, geri kalanı ise diğer ülkelerdeki montaj hatlarında üretilmiştir. 2015 yılında dünya çapındaki en büyük 15. otomobil üreticisiydi.