Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışına sayılı günler kala, emeklilerin dikkati Meclis'e çevrilmiş durumda. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşlarına yönelik düzenlemeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu düzenlemenin Ekim ayı içinde Meclis'ten geçmesi bekleniyor.

AIRBNB VERGİSİ YOLDA

Ayrıca, birçok bakanlık kendi alanlarıyla ilgili talepleri içeren kapsamlı bir torba teklif hazırlığı içerisinde. Kültür ve Turizm Bakanlığı, günlük kiralama konusunda yeni düzenlemeler getirecek ve üç aşamalı denetim sistemi ile ek güvenlik tedbirlerini hayata geçirecek.

TANRIKULU’NUN FEZLEKESİ ELE ALINACAK

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik fezlekenin Meclis'e gelmesi de bekleniyor. Tanrıkulu hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan düzenlenen fezleke Cumhurbaşkanlığı'na gönderilmişti. Fezleke, Meclis'e geldikten sonra Anayasa Adalet Karma Komisyonu'nda ele alınacak.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMASI

Türk Yıldızları 'teftiş'te: Hava Kuvvetleri Komutanı gökleri salladı Türk Yıldızları 'teftiş'te: Hava Kuvvetleri Komutanı gökleri salladı

Yeni yasama yılında, sivil anayasa çalışmaları da öncelikli gündem maddelerinden biri olarak öne çıkıyor. Bu kapsamda AK Parti bünyesinde oluşturulacak anayasa hazırlık komisyonu çalışmalarına başlayacak. Yeni anayasa çalışmalarında izlenecek yöntem, yol haritası ve takvim alternatifleri ele alınacak, muhalefetle görüşmeler de gündemde yer alacak.