Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verile göre, Merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi olan 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Meteoroloji’den kritik uyarı: Sağanak, sel, fırtına... Meteoroloji’den kritik uyarı: Sağanak, sel, fırtına...

Saat 20.48'de kaydedilen sarsıntının yerin 7 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi. Deprem, Malatya'nın yanı sıra Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep'ten de hissedildi. Sarsıntının hemen ardından çok sayıda vatandaşın sokaklara çıktığı gözlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'da, Başta AFAD olmak üzere ilgili tüm kurumların çalışmalara başladığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, "Depremin hissedildiği alandan ilgili birimlerimize olumsuz bildirim olmamıştır. UMKE Timleri bölgede tarama yapmak üzere görevlendirilmiş durumdadır. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."

"BALKONDAN ATLAYANLAR OLDU"

Malatya Valisi Hulusi Şahin, tüm Malatyalılara geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Şu ana kadar Battalgazi ilçesindeki 1 metruk binada yıkım oldu. Sokaktan geçen 1 çocuğun ayağı kırıldı ve hastaneye intikal ettirildi. Birkaç tane de balkondan atlama vakası mevcut" açıklamasında bulundu.

"HASARLI BİNALARDAN UZAK DURUN" ÇAĞRISI

Ekiplerin saha taramalarının sürdüğünü söyleyen Şahin, iletişimde herhangi bir sıkıntı olmadığını, vatandaşlara da hasarlı binalardan uzak durmaları çağrısında bulundu.