Kurukahveci Mehmet Efendi'nin İsrail askerlerine kahve gönderdiği iddia edilmişti. Sosyal medyada yayılan karelerde markanın kolisi elinde olanların İsrail askeri olduğu iddia edilmişti.

Kurukahveci Mehmet Efendi dün yaptığı açıklamada "Son günlerde Kurukahveci Mehmet Efendi markasıyla ilgili sosyal medya hesaplarında hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesini düstur edinmiş bir ülkenin markası olarak, böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızın ve olamayacağımızın bilinmesini isteriz" ifadelerini kullanmıştı.

İsrail, Türkiye'de suikastlara mı başlıyor? İsrail, Türkiye'de suikastlara mı başlıyor?

“HİÇBİR TİCARETİMİZ BULUNMAMAKTADIR”

Marka sosyal medya üzerinden başlatılan boykot çağrısı sonrasında yeni bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Şirket anlayışımıza aykırı ve asla kabul edilemez asılsız ithamların sürdürülmeye çalışıldığını üzülerek şahit olmaktayız. Tekrar belirtmek isteriz ki gerçek dışı paylaşımlar ve karalama iddialarda belirtildiği gibi adı geçen kurum ve kişilerle hiçbir bağış ve benzeri ilişkimiz yoktur. Ayrıca bahsi geçen ülkeyle son 1.5 yıldır hiçbir ticaretimiz bulunmamaktadır.

Kurukahveci Mehmet Efendi ailesi olarak her daim milletimizin kaderi kaderimiz, hissiyatı hislerimiz olmuştur. Bu nedenle asılsız ve kötü niyetle şirketimiz ve markamız hakkında yapılan gerçek dışı ve karalama amaçlı paylaşımlar hakkında gerekli yasal yollara başvurulacağını saygılarımızla duyururuz" ifadeleri yer aldı.