Kayseri'nin Hacılar ilçesinde bulunan bir müftülüğe bağlı Kur'an kursunda görevli olan Yavuz Ç., çocuklara demir sopayla saldırdı.

Aile tarafından yapılan şikayet üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kur'an kursu hocası Yavuz Ç. hakkında soruşturma başlatıldı.

"ELİNDEN KAÇARAK KURTULDUM"

12 yaşındaki çocuk, saldırıya uğradıkları anı şu şekilde anlattı:

"Yatılı Kur'an kursunda görevli olan Yavuz Ç.'den ders çalışmak için arkadaşımla izin istedik. Bir süre sonra dinlenirken Yavuz Ç. tarafından darp edilmeye başladık. Vücudumuzun çeşitli bölgelerine demir sopayla vurulduk. Arkadaşımın kolunun darbeler sonucu kırıldığını gördüm. Ben elinden kaçarak kurtuldum."

AİLE ŞİKAYETÇİ OLMADI

Gerçek Gündem'den Furkan Karabay'ın haberine göre; çocuk, ailesinin kolu kırılan arkadaşının ebeveynleriyle iletişime geçtiğini, ancak şikayetçi olmak istemediklerini söylediklerini ifade etti.

Kur'an kursu hocası Yavuz Ç. ise polis ve savcılık ifadesinde öğrencisine sopayla "hafifçe" vurduğunu savundu. Tutuklama talebiyle Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Yavuz Ç., mahkemede çocuğa "hafifçe" vurduğunu ve başka bir eylemde bulunmadığını iddia etti.

Ancak Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliği, çocuğa şiddet uyguladığını kabul eden Yavuz Ç. hakkındaki tutuklama talebini reddederek, Yavuz Ç.'yi ev hapsine mahkum etti.

Taksi ücretlerine 20 lira Uber zammı Taksi ücretlerine 20 lira Uber zammı