Türkiye, yarın Japonya ile hazırlık maçı oynayacak. Maç öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, bu basın toplantısından önce TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

İşte Alman teknik adamın açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

'TÜRKİYE'DEKİ KARAMSARLIĞI ANLAMIŞ DEĞİLİM'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Ermenistan maçındaki beraberliğin ardından yaptığı açıklamada, oyuncularının üzüntüsünü anladığını ifade etti. Kuntz, bu maçta daha büyük bir başarı elde edebileceklerine inandığını belirterek, Türkiye'deki karamsarlığı anlamadığını dile getirdi. Grubun hala olumlu bir durumda olduğunu vurgulayan Kuntz, takımın kendi çabalarıyla kupaya katılacağına inandığını söyledi.

Adana Demirspor'dan Patrick Kluivert kararı! Adana Demirspor'dan Patrick Kluivert kararı!

GÖREVİ BIRAKACAK MI?

Ayrıca, Kuntz, son zamanlarda çıkan görevden ayrılacağı söylentilerine ve sosyal medyada yapılan hakaretlere ilişkin de konuştu. Bu tür uydurmaca ve yalan temelli konuların kendisini etkilemediğini belirten Kuntz, bu tür durumların normalde yaşanmayacak şeyler olduğunu ifade etti. Hala A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü olarak görevini sürdürdüğünü ve takımın Euro 2024'e katılacağına olan inancını koruduğunu dile getirdi.

"DEMEK Kİ O KADAR KÖTÜ BİR HOCA DEĞİLİM"

Stefan Kuntz'a, Hans Flick'in görevden ayrılmasının ardından Almanya Milli Takımı için adının geçtiğinin hatırlatıldı. Bununla ilgili soruya Kuntz şöyle yanıt verdi: "Demek ki o kadar kötü bir hoca değilim."