Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un görevine son verilip Abdullah Avcı'nın atanacağına dair çıkan spekülasyonlara yanıt verdi.

Japonya ile 12 Eylül Salı günü hazırlık maçında karşılaşacak A Milli Futbol Takım kafilesi ile birlikte Hollanda'ya giden Büyükekşi, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

KUNTZ GİDİCİ Mİ?

TFF Başkanı Büyükekşi, millileri çalıştıran Alman hoca Stefan Kuntz’un takımdan ayrılıp yerine Abdullah Avcı'nın getirileceği iddialarına yanıt verdi.

Büyükekşi, Hollanda'ya gitmeden önce yaptığı açıklamada, "Stefan Kuntz ile ilgili bir değişiklik söz konusu değil. Maçtan sonra gereken açıklamaları yaptım. Eğer puan kaybettiysek, bu hepimizin sorumluluğundadır. Şu an itibariyle Stefan Kuntz ile ilgili bir değişiklik düşünmüyoruz ve yolumuza aynı şekilde devam ediyoruz." dedi.

ALMANYA İLE HAZIRLIK MAÇI PLANI

Büyükekşi ayrıca, Türkiye'nin son dönemdeki performansına değinerek, Ermenistan ile berabere kaldıkları maça üzüldüklerini ancak gelecek maçlara odaklandıklarını belirtti. Büyükekşi, Türkiye'nin 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılma hedefine yönelik kararlılıkla ilerlediğini vurguladı.

Şampiyonlar Ligi'nde 5. hafta heyecanı başlıyor Şampiyonlar Ligi'nde 5. hafta heyecanı başlıyor

Ayrıca, milli takımın EURO 2024 öncesi Almanya ile bir dostluk maçı yapmayı planladığını da paylaştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı