ABD kampında diz sakatlığı geçirdikten sonra ameliyat olan Arda Güler, daha sonra sol arka adalesinde yaşadığı bir sakatlık nedeniyle 3 hafta boyunca takımdan uzak kalmıştı.

Beşiktaş'ta başkan Hasan Arat dönemi resmen başladı Beşiktaş'ta başkan Hasan Arat dönemi resmen başladı

SEVİLLA MAÇINDA FORMA GİYMESİ BEKLENİYOR

İspanyol basını AS'de yer alan habere göre, Arda'nın tamamen sakatlığını geride bıraktığını ve bu hafta oynanacak olan Sevilla maçında Real Madrid forması giyebileceğini belirtiyor. Real Madrid, Sevilla ile 21 Ekim'de karşı karşıya gelecek ve Arda bu maçta sahada olursa, Real Madrid formasıyla ilk kez sahaya çıkmış olacak.

İLK MAÇINA NE ZAMAN ÇIKACAK? 

Marca'da yer alan habere göre ise ise Arda Güler'ın sakatlığını atlattığını, ancak Real Madrid teknik ekibinin onu takımın maç kondisyonuna hazır hale getirmeden önce fiziksel olarak daha fazla çalışması gerektiğine inandığını vurguluyor. Kulüp, Arda'nın ilk maçına çıkmasını bir süre daha ertelemeyi düşünüyor gibi görünüyor.

KROOS, ARDA'YA HAYRAN

Real Madrid'in Alman oyuncusu Toni Kroos, Arda Güler'in antrenmanlardaki yeteneklerine hayranlıkla yaklaşıyor. Kroos, Arda Güler hakkında daha önce ABD kampında, "Arda Güler hakkındaki ilk izlenimlerim; büyük bir yetenek, tekniği olağanüstü. Sol ayağıyla şutları mükemmel... Ona baktığınızda 'Bunu nasıl yapmış olabilir, bu pası oraya nasıl verdi?' diyorsunuz... Öğrenmeye de açık. Bazı 18 yaşındakiler gibi değil. İstekli. Çok zekice bir transfer olduğunu düşünüyorum." demişti. Kroos, Arda Güler hakkında, "Bu adam bir çatlak, 18 yaşında bazılarımızın asla yapamayacağı şeyleri yapıyor." şeklinde övgü dolu sözler sarf etti.

Arda Güler, ABD dönüşünde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle şanssız bir dönemden geçmişti. Ancak şimdi iyileşmiş gibi görünüyor ve futbolseverler, onun Real Madrid forması altında sahada görmeyi sabırsızlıkla bekliyorlar.