Yaklaşık 2 aylık bir aranın ardından Milli Güvenlik Kurulu (MGK), yeniden bir araya gelecek. Toplantı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Saray'da düzenlenecek.

TERÖRLE MÜCADELEDEKİ SON DURUM GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıda öncelikli olarak terörle mücadeledeki mevcut durum ele alınacak. Hem ülke içinde hem de sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyonlara dair detaylı bilgiler sunulacak.

SURİYE'DEKİ GELİŞMELER

Suriye'deki gelişmeler de önemli bir gündem maddesi olacak. Önceki MGK toplantısında tartışılan Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüşü konusu, şu anki durumuyla birlikte değerlendirilecek.

KARADENİZ TAHIL KORİDORU

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışma bağlamında son gelişmeler de masada yer alacak. Aynı zamanda, Rusya'nın tahıl sevkiyatıyla ilgili sona eren süreci de görüşmek amaçlanıyor.

İKİ KOMUTAN SON KEZ KATILACAK

Eskişehir'de feci kaza: 14 yaralı Eskişehir'de feci kaza: 14 yaralı

Milli Güvenlik Kurulu toplantısının bir diğer önemli gündem maddesi, emekliye ayrılan iki kuvvet komutanının durumu olacak. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, yaş haddinden, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ise kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilmişti. Bu iki komutan da toplantıda son kez yer alacaklar.