Balıkesir'in Gönen ilçesinde 17 Haziran'da sabah yürüyüşü için evinden ayrıldıktan sonra 83 yaşındaki ekonomist Korhan Berzeg'in kaybolmasının ardından 74 gün sonra 'Tina' adlı köpeğinin bulunmasıyla birlikte arama çalışmaları yeniden başladı.

AA'nın aktardığına göre, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri, jandarma komando timleri, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, Gönen Doğal Afetler Arama ve Kurtarma Derneği'ne (GÖNDAK) bağlı ekipler, Berzeg Ailesi'nin evinin bulunduğu kırsal Armutlu Mahallesi çevresinde yoğunlaşarak arama çalışmalarına devam ediyor.

TİNA, FARKLI BÖLGELERE BIRAKILARAK HAREKETLERİ İZLENECEK

Bölgedeki kapalı alanları detaylı bir şekilde inceleyen ve arazi taraması gerçekleştiren ekipler, dün olduğu gibi küresel konumlama sistemi (GPS) cihazı takılan Tina'yı kaybolduğu süreçte bir yerde tutulmuşsa bunu belirlemek üzere araziye bıraktı. Tina, gün içerisinde farklı bölgelere bırakılarak hareketleri ve gideceği yerler dikkatlice izlenecek.

Altın fiyatlarında son durum nedir? Altın fiyatlarında son durum nedir?

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Korhan Berzeg'in İstanbul'dan gelen eşi Angela Berzeg ve diğer yakınları da arama çalışmalarını takip ediyor ve ekiplerle iletişim halinde bulunuyorlar.

Arama ekipleri, şüpheli kişi veya araçların tespiti için detaylı araştırmalar ve güvenlik kameraları incelemelerini de sürdürüyorlar.