Artvin'in Arhavi ilçesinde bu yıl düzenlenen 49. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali'nin 5. gününde, Karadeniz müziğinin önde gelen isimlerinden Resul Dindar ve ünlü şarkıcı Demet Akalın sahne aldı. Festivalin bu renkli gecesinde, sahne sırasında yaşanan ilginç anlar dikkat çekti.

Resul Dindar, festivalin beşinci gününde ilk olarak sahneye çıktı ve sevilen şarkılarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Programa göre saat 20.30'dan 22.00'ye kadar performansını sürdüren Dindar'ın sahne süresi, geceyi renklendiren anların başlangıcını oluşturdu. Ancak, konser programının akışı konusunda yaşanan bir anlaşmazlık, gecenin ilerleyen saatlerinde sahne arkasında tansiyonun yükselmesine neden oldu.

KONSER SAATİ GERGİNLİK YARATTI
Festival programına göre saat 22.00'de sahneye çıkması gereken Demet Akalın, Resul Dindar'ın performansını uzatmasına tepki gösterdi. Sahne arkasında yaşananlar sonrasında, Resul Dindar'ın iddiasına göre, kendisine görevli bir kişi tarafından iletilen bir bilgiye dayanarak,

Demet Akalın'ın sahneyi kendisine devretmesi gerektiği belirtildi.

"BEN BURANIN ÇOCUĞUYUM, BEN KARADENİZ MÜZİĞİYİM"
Durumun farkına varan Resul Dindar, mikrofonu eline alarak seyircilere hitap etti.

İbrahim Tatlıses’in acı günü! İbrahim Tatlıses’in acı günü!

Dindar, “Size çok güzel bir şey söyleyeceğim, ne kadar yakıştığına siz karar verin. Demet Akalın Hanımefendi 22.30'da çıkmak istiyormuş, eğer çıkmazsa gidecekmiş. Benim sahnemi erken bitirmemi istiyormuş yoksa gidecekmiş. Ben buranın çocuğuyum, ben Karadeniz müziğiyim. Sen beni tanımıyorsun, benim saatim on bir” ifadelerini kullandı.

Resul Dindar'ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Demet Akalın ile iki sanatçı arasında bir süreliğine bir diyalog yaşandı.
Ardından Demet Akalın, sevenleriyle buluşmak üzere sahneye geçti. Gece, Dindar'ın bir süre daha performans sergilemesinin ardından, Demet Akalın'ın sahnesiyle devam etti.