İngiltere'de Sunday Times, Times ve Channel 4 tarafından yapılan ortak bir soruşturma sonucunda, ünlü komedyen ve oyuncu Russell Brand'in 2006 ile 2013 yılları arasında dört farklı kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiaları ortaya atıldı. Ancak Brand, bu iddiaları reddederek, ilişkilerinin her zaman rızaya dayalı olduğunu savundu.

TECAVÜZ KRİZ MERKEZİNDE TEDAVİ GÖRDÜĞÜ İDDİASI

İddialara göre, Sunday Times tarafından yayınlanan belgeler ve Channel 4 tarafından belgesel olarak sunulan bu iddialar, kamuoyunun dikkatini çekti. İddialarda bulunan bir kadın, Russell Brand'in Los Angeles'taki evinde cinsel saldırıya uğradığını iddia etti ve aynı gün "tecavüz kriz merkezi"nde tedavi gördüğüne dair tıbbi kayıtların olduğunu ileri sürdü. Başka bir kadın ise 16 yaşındayken Brand ile yaşadığı ilişkinin duygusal şiddet ve istismara dayalı olduğunu öne sürdü. Ayrıca Brand'in kendisini sürekli olarak 'çocuklukla' suçladığını iddia etti. İki kadın daha, Brand'in cinsel saldırısına uğradığını ileri sürdü ve biri, Russell Brand'in kendisini bir başkasına anlatması durumunda yasal işlem başlatacağı tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Russell Brand ise bu iddiaları reddederek, yayınladığı bir video ile durumu "hayret verici" olarak tanımladı. İngiliz komedyen, iddiaları inceleyeceğini ve "koordineli bir saldırıya" maruz kaldığına inandığını ifade etti. Londra Emniyet Müdürlüğü ise iddiaları takip ettiklerini, ancak henüz bir ihbar almadıklarını belirtti.