Ankara'nın en büyük camileri arasında yer alan Kocatepe Camii’nde çekilen görüntüler tepkilere neden olmuştu.

o-3

Kısa süre içerisinde gündeme oturan görüntülerin ardından Ankara Valiliği açıklama yaptı.

GÖZALTINA ALINDI

Fotoğraflardan dolayı haklarında soruşturma açılan Ezgi C. ve Bilal K.’nin gözaltına alındığı açıklandı.

i-2

"RENCİDE EDEN GÖRÜNTÜLER"

Ankara Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlimiz Kocatepe Camii’nde çekildiği anlaşılan ve sosyal medyada paylaşılan ve cami mehabetini rencide eden görüntüler ve sorumluları hakkında valiliğimizce adli ve idari inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, camide çekilen görüntüler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 216/3. maddesindeki "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatıldığının altı çizildi.

Başsavcılıktan, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna ilişkin açıklama! Başsavcılıktan, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna ilişkin açıklama!

9-34

“HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM”

Çekilen fotoğraflara gelen tepkilerin ardından çekimin yönetmeni Bilal Gabra Kısa şunları söyledi;

“Kocatepe camiinde yapmış olduğum çalışmamın amacından çok fazla saptığı ve yanlış yerlere çekildiğini üzülerek izlemekteyim. Niyetim camiye küsmüş belli bir kesimin önyargısını kırıp huzuru bulacakları yerin cami olduğunu göstermekken şu an vatan hainliğine kadar ilerleyen yakıştırmalar görmek beni ve ailemi endişelendiriyor. Keşke böyle olmasaydı. Kırdığım, yanlış anlaşıldığım herkesten ayrı ayrı özür dilerim. Saygılarımla...”

5-52