Kızılcık Şerbeti adlı dizinin son bölümünde voleybol sahnesi izleyicileri büyüledi. Seküler yaşam tarzıyla öne çıkan Kıvılcım karakteri, okul yöneticisiyle voleybolcu kızlarla ilgili yaşanan bir tartışma, sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Diziye dün ekranlarda yer verilen bölümde, gerici bir okul müdürü, kız öğrencilerin giyim tarzını eleştirirken, aynı zamanda okulun voleybol takımının kızlarına dikkat çekti: "Kılık kıyafet mesela... Kız öğrencilerimizin etekleri ayak bileklerinde olmalı, öyle kısacık eteklerle okula gelinmez. Ayrıca okulumuzun şampiyon bir voleybol takımı var, ne kadar güzel. Ancak baldırı çıplak bir şekilde sahalarda koşturmaları hiç hoş değil. Biz de mutasıp kesimdeniz, bu sebeple okulumuzda bu çerçevede hareket edilmesini istiyoruz."

Müdürün sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Müdürün eleştirilerine karşı Kıvılcım karakteri tepki gösterdi. "Ben ne bir aileye ne de bir ideolojiye bağlıyım. Benim savaştığım tek şey, eğitim ve öğretim. Özellikle kız çocuklarının baskı altında olmadan, isteyerek öğrendiği bir eğitim sistemi için yıllarımı verdim" dedi.

Nurgül Yeşilçay Formunun sırrını açıkladı Nurgül Yeşilçay Formunun sırrını açıkladı

Ardından okul yöneticisinin, "Biz de bunu istiyoruz, özgür eğitim. Türbanlı kızlarımız rahatça okusunlar, çevrelerinden rahatsızlık duymasınlar" sözlerine Kıvılcım da karşılık verdi. "Beyefendi, bu durumdan rahatsız olan sizsiniz. Baksanıza, voleybol takımı bile size çıplak geliyor. Niçin kadınlardan bu kadar korkuyorsunuz? Bunun dinle ve inançla bir alakası olmadığını farkındasınız, değil mi? Hatta türbanlı bir kızın, yanında mini etekli bir kızla birlikte olmasından niye rahatsız olsun?" şeklinde konuştu.

Kıvılcım karakteri, "Sizin gibi bağnaz birinin okul yöneticisi olma fikri, gerçekten acı. Biz yıllarca kız çocuklarının eğitimi için çabalarken, sizin gibiler yüzünden bir arpa boyu yol alamadık, ne yazık ki" dedi. Bu sahne izleyiciler arasında büyük bir konuşma ve tartışma konusu oldu.