Dünyaca ünlü şarkıcı Britney Spears'ın anılarına yer verdiği "Woman In Me" (İçimdeki Kadın) kitabı piyasaya çıktığı gün rekor bir satışa imza attı.

Spears'ın şöhret, kariyer, annelik, özgürlük konularını gündeme aldığı ve dün piyasaya çıkan anı kitabı, çıkışından sadece saatler sonra tarihin en çok satan ünlü anı kitabı oldu.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI: SADECE BİR GÜNDE

Spears, bu satış rekorunu aktaran bir haberi sosyal medya hesabından paylaştı:

Paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Oluyor. Kitabım tarihin en çok satan ünlü anı kitabı oluyor ve sadece bir günde. Destek veren tüm hayranlarıma teşekkür ederim. Hepinizi seviyorum."

Piyasaya çıkmadan önce de ön sipariş rekoru kıran kitabın bu rekorunu yayınevi yöneticisi Cade Hudson açıklamıştı. Hudson, ön siparişte dokuz milyon kopyanın satıldığını söylemişti.

Bu rekor aynı zamanda Spears'i, Prens Harry'nin önüne geçirmişti.

Hadise, Galatasaray'ın yıldızına hayran Hadise, Galatasaray'ın yıldızına hayran

Daha önce rekor, ön siparişte üç milyon satan "Spare" (Yedek) kitabı ile Prens Harry'nin olmuştu.

Kitap çıkmadan önce konuşan yayıncı Gallery Books'tan Jennifer Bergstrom, "Britney'nin açık mahkemedeki inandırıcı ifadesi dünyayı sarstı, yasaları değiştirdi, onun ilham verici gücünü ve cesaretini gösterdi. Anılarının da benzer bir etki yaratacağından ve yılın yayıncılık olayı olacağından hiç şüphem yok. Sonunda hikayesini paylaşmasına yardım etmekten daha fazla gurur duyamazdık" ifadesini kullanmıştı.

Kitabın tanıtımında, pop müzik tarihinin en büyük sanatçılarından birinin özündeki inanılmaz yolculuğunu ve gücünü ilk kez ortaya çıkardığı vurgulanıyor.

"Woman In Me" (İçimdeki Kadın) aynı zamanda "Özgürlük, şöhret, annelik, hayatta kalma, inanç ve umut hakkında cesur ve şaşırtıcı derecede dokunaklı bir hikaye" olarak tanımlanıyor.