"Deliler Delisi" adlı YouTube kanalında hükümeti eleştiren yayınlarıyla tanınan Muhammed Yakut, İspanya’nın Santander şehrinde yakalandı. İnterpol tarafından dünya genelinde kırmızı bültenle aranan Yakut, yakalandıktan sonra uluslararası adli işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye'ye iade edilecek.

İsrail Malı Elektronik Ürünler 2023 | Teknoloji Markaları İsrail Malı Elektronik Ürünler 2023 | Teknoloji Markaları

Muhammed Yakut, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" ve "Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirme veya Yayma" suçlarından aranıyordu.

İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yakalama kararı çıkarılan Yakut, uluslararası seviyede aranması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İnterpol'e gönderilen talep üzerine kırmızı bültenle aranıyordu.

Yakut'un yerinin tespit edilmesi sonrasında Türkiye'den yapılan resmi başvurular sonucunda İspanyol yetkililer operasyon gerçekleştirdi ve Muhammed Yakut'u gözaltına aldı. Yakut'un Türkiye'ye iade edilmesi için uluslararası adli işlemler devam ediyor.