İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Haftasonu gerçekleşen CHP 38. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sırtımda hançerle seçime girdim" sözlerine de yanıt veren Akşener, "Ben hiç kimseye arkadan hançer vurmadım. Ben hakkettiği takdirde hançeri kalbine vururum. Arkadan işim yoktur" dedi. 

Tayyar Öz ve Özlem Öz çiftine soruşturma Tayyar Öz ve Özlem Öz çiftine soruşturma

İTTİFAK'A KAPIYI KAPATTI

İYİ Parti lideri, olası yerel seçim ittifakına da "Bizim için değişen hiçbir şey yok. Bundan sonra kendimizden başka kimseye kefil olmayız. Siz isteseniz bile ben olmam" sözleriyle adeta kapıyı kapattı. 

"SİYASİ HAYATINI ATATÜRK'E DÜŞMANLIKLA SÜRDÜRENLER..." 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e düşmanlık besleyerek sürdürenlerin acizliklerine şahit olacağız" diyen Akşener, "İki gün sonra 10 Kasım. Bu sene Atatürk'ümüzü ebediyete yollayışımızın 85'inci yılı. Mustafa Kemal bir mücadeledir. Hayalleri gerçek kılma inancıdır. Mustafa Kemal bir gururdur. Saatler 9.05'i gösterdiği anda aynı büyük hüzünle duracağız. Siyasi hayatını Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e düşmanlık besleyerek sürdürenlerin acizliklerine şahit olacağız. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzden razıyız. Allah'ta mavi gözlü bozkurtumuzdan razı olsun" açıklamasında bulundu.

"BAZILARI BİZİ KENDİNE DÜŞMAN GÖRDÜ" 

Sözlerinin her zaman açık, net olduğunu dile getiren Akşener, "Karşımıza her çıkana göre değişmedi. Sözlerimiz kimine karın ağrısı yaptı. Bazıları da bizi kendine düşman gördü. Ne ilginçtir ki 2023 seçimlerinde Türkiye'yi değiştirmek için gösterdiğimiz çabalar karşısında bizi oyunbozanlıkla suçlayanlar hafta sonu itibariyle birer değişim havarisi oluverdiler. Eskiden Gırgır diye bir dergi vardı, onda vardı 'Bir güldüm, bir güldüm, bir güldüm' şeklinde. Ben de öyle, bir güldüm, bir güldüm, bir güldüm... Allah'ım sen ne büyüksün, ahirete hiçbir şey kalmıyor Türkiye'de" diye konuştu.

"SAYIN KILIÇDAROĞLU, HANİ KOLA KUTUSU KOYSANIZ KAZANIYORDU"

İYİ Parti lideri Akşener sözlerine şöyle devam etti, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktığımız için bize demediklerini bırakmayanlar Sayın Özgür Özel'in en büyük havarileri oldu. Hani yüzde 60'la kazanıyordu Sayın Kılıçdaroğlu, hani kola kutusu koysanız kazanıyordu. Kral öldü ama 2023'e damga vuran garip anlayışın sahipleri aynen yerinde duruyor." 

"BEN DEĞİLSEM HANÇER KİMİN?"
Kemal Kılıçdaroğlu'nun hançer değerlendirmesine değinen Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu da hançerden bahsetti. Hançer işi ortada kaldı. Ben hiç kimseye arkadan hançer vurmadım. Ben hakkettiği takdirde hançeri kalbine vururum. Arkadan işim yoktur. Çünkü kul hakkından çok korkarım. Ben değilsem hançer kimin? Bu hançer edebiyatı çok ilginçti. Benim üstüme kaldı. Görüşeceğiz" dedi.

"İTTİFAK OLMAYACAK!"
İttifak konusuna kapıyı kapatan Meral Akşener, "Bizim için değişen hiçbir şey yok. Bundan sonra kendimizden başka kimseye kefil olmayız. Siz isteseniz bile ben olmam." diye konuştu.