Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

" CHP'DE YERİ YOKTUR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Sevgili Erdoğan; yolsuzluğu, adaletsizliği, liyakatsizliği, 5’li çetelere hizmeti hiçbir zaman “kalite” ve “kalibre” olarak görmedik, görmeyeceğiz de. Bu senin ve Saray sosyetesinin işidir.

Bahçeli, ortak aday gösterilecek illeri açıkladı Bahçeli, ortak aday gösterilecek illeri açıkladı

22 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendine ve Saray sosyetesine benzetmeye çalıştığını söylüyorsun… Boşuna uğraşma; devleti soyanların, uyuşturucu baronlarına hizmet edenlerin, hudutları namus olmaktan çıkaranların asla CHP’de yeri yoktur, olmaz da!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AK Parti’nin 22’nci yılı kapsamında düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:

Buradan, özellikle 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde farklı tercihlerde bulunmuş tüm vatandaşlarıma şu samimi çağrıyı yapmak istiyorum. 

Türkiye’nin tüm renklerini, tüm zenginliklerini temsil kabiliyetini haiz parti AK Parti’dir. AK Parti bir Türkiye partisidir, 85 milyonun tamamının partisidir. Üye sayısı itibarıyla ülkemizin en büyük siyasi hareketiyiz. Bizim nazarımızda her insan bir cihandır.

Hangi kökene, hayat tarzına, kültüre, gelire, statüye sahip olursa olsun tüm vatandaşlarımız değerlidir, hürmete ve hizmete layıktır. Kalbi Türkiye için atan herkese kapımız da gönlümüz de sonuna kadar açıktır. Bu çatı altında, yüreğinde millet ve memleket sevdası olan herkese yer olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum.

Davetim 85 milyonun her ferdinedir Sadece seçmenine değil, hiçbir ayrım yapmadan 85 milyonun tamamına saygı duyan, hesap verebilir, hesap sorabileceğiniz bir parti ve ittifak arıyorsanız gelin siz de AK Parti ve Cumhur İttifakı’na katılın.

Size sürekli dayatmalarda bulunulmasından, her seçim öncesinde “tıpış tıpış oy vereceksiniz” denilmesinden rahatsızsanız gelin siz de AK Parti ailesinin üyesi olun. “Hayat tarzı” diyerek size korku salıp koltuklarını korumaya çalışanlara gelin hep beraber esaslı bir ders verelim.

Neşet Ertaş “Size karşı haddi aşan, hududu geçen, küstahlaşanları altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın.” diyor.

Gelin, bizler de milleti kandırmaktan utanmayan, milletin tercilerine saygı duymayan bu kifayetsiz muhterisleri siyasette tutmayalım. Eski Türkiye’nin bakiyesi bu arkaik ekibi hep birlikte emekliye sevk edelim.

14 ve 28 Mayıs seçim sonuçlarının sadece Türkiye Yüzyılı’na değil aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir muhalefet pratiğinin oluşması için çok önemli bir fırsat sunduğuna inanıyorum. Toplumumuzun farklı kesimlerinden yükselen değişim taleplerinin böyle bir yeniliğe vesile olmasını temenni ediyoruz.