Özgür Özel'den Özdağ'a protokol yanıtı! Özgür Özel'den Özdağ'a protokol yanıtı!

CHP Eski İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Samimi Haber kanalında Zübeyde Sarı’nın sunduğu Z Raporu’nun sorularını yanıtladı. Tekin, 5 Kasım tarihinde yapılacak olan 38. Olağan Büyük Kurultay’a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Partinin İl kongreleri devam ederken, son olarak İstanbul İl Kongresi’nde İl Başkanlığı yarışını Özgür Çelik kazandı. Çelik 342 oy alırken, rakibi Cemal Canpolat ise 310 oyda kaldı.

“BİLDİĞİM KADARIYLA ADAY”

Değişimcilerin adayı olarak gösterilen CHP Grup Başkanı Özgür Özel olurken, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin henüz net bir açıklama gelmedi.

Kılıçdaroğlu, daha önce “Ben çıkıp ben adayım demem. Ben bugüne kadar hiç çıkıp ben adayım demedim. Bu partinin yetkili organları kimin aday olup olmayacağını, seçilip seçilmeyeceğine karar verir” demişti.

Samimi Haber’de gazeteci Zübeyde Sarı’nın sorularını yanıtlayan CHP Eski İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Genel Başkan seçimlerden hemen sonra gemiyi limana sağlam teslim edeceğini söylemişti. Bu saate kadar bir değişiklik olduğunu zannetmiyorum, Genel Başkan bildiğim kadarıyla aday.” dedi.

“YENİ BİR TAKIM OLUŞTURACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Tekin, Kılıçdaroğlu’nun bu Kurultay’da yeni bir takım oluştururken, bundan sonraki Kurultay’da kimin Genel Başkan olacağı konusunda da bir tarifi olabileceğini değerlendirdi.