Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, uzunca bir süredir hayalini kurduğu Kemal Sunal Müzesi projesini, Sunay Akın ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliğiyle gerçeğe dönüştürüyor. Bu özel müze, sanatçının kişisel eşyaları, film posterleri ve filmlerde giydiği kostümleri gibi pek çok hatırasını Göztepe Parkı'ndaki ziyaretçilere sunacak.

DVjJcPXQGUSc57wBEGJbZw

İlhan Şeşen'den kötü haber İlhan Şeşen'den kötü haber

2000 yılında aramızdan ayrılan usta oyuncunun anılarına ev sahipliği yapacak olan müzenin düzenlemeleri devam ederken, Gül Sunal da geçmişten kalan eşyalarını Instagram hesabından paylaşarak duygularını ifade etti.

MÜZEDE KİŞİSEL EŞYALARI, FİLM POSTERLERİ VE FİLMLERDEKİ KOSTÜMLERİ SERGİLENECEK

Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, 22 yıldır hayalini kurduğu Kemal Sunal Müzesi’ni Sunay Akın ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile hayata geçiriyor. Sanatçının kişisel eşyaları ve film posterleri, filmlerdeki kostümleri Göztepe Parkı’ndaki müzede sergilenecek.

kemal-sunal-2

2000 yılında vefat eden usta oyuncunun hatıralarına ev sahipliği yapacak olan müzenin hazırlıkları devam ederken Gül Sunal da merhum eşinin evden giden eşyalarını Instagram hesabından paylaştı.

"KEMAL EVİMİZDEN TEMELLİ GİDİYOR"

Gül Sunal, paylaşımına “Kemal, evimizden temelli gidiyor. Canım Sunay Akın ve Ekrem İmamoğlu Bey’in mükemmel projesi olan Göztepe Parkı'ndaki Kemal Sunal Müzesi için yıllardır seve seve baktığımız eşyaları ölümsüzlüğe gidiyor. Elbette çok güzel bir sebeple ayrılıyoruz ama evden tamamen gidiyor gibi bir hisse kapıldım. Artık sevenlerine emanet” notunu düştü.

kemalsunal1

Ardından Kemal Sunal’ın en sevdiği eşyaların taşınması için hazırlandığı anları paylaşan Gül Sunal, “En sevdikleri de hazırlanıyor” dedi.