Son dönemde Adnan Oktar ve suç örgütüne dair daha fazla sır gün yüzüne çıkıyor. Bu kez, örgütün içinde bulunan ve "Kedicikler" olarak bilinen mağdurların kendi deneyimlerini paylaştığı bir haber kamuoyuna yansıdı.

2019 yılında Adnan Oktar'a yakın bir isim olan "Gözde Kedicik" itirafçı oldu ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandıktan sonra tahliye edildi. 1989 yılında Gözde Kedicik, örgüte 2010 yılında katıldı. Fizik okuyan Gözde aynı zamanda yurt dışında eğitim almak ve mimarlık okumak istiyordu. Ancak beklenmedik bir şekilde örgütün tuzağına düştüğünü ifade ediyor.

adnan

İşte bu karanlık hikayenin detayları:

"Bir ajansa yazılmıştım ve reklam çekimlerine gitmek üzereydim. Adnan Oktar, beni oradan gözlemledi ve hedefine aldı. Beni yanıltmak için 'Can Yıldız' adında bir iş adamı olduğunu söyledi. Bu kişi, örgütün lideri olarak biliniyordu. O kadar kibar, saygın ve güvenilir görünüyordu ki, benim için aşık olmam işten bile değildi. O dönem 21 yaşındaydım. Ancak daha sonra 'Can'ın aslında 'Bora' olduğunu öğrendim ve aslında evlenmeyi düşündüğümüz kişi Adnan Oktar'ın adamıymış. Bu noktadan sonra, her şeyi paylaşıyorduk ve bu da demek oluyor ki, Bora her şeyimizi biliyordu."

WhatsApp Image 2023-10-06 at 11.03.11

5 KEZ KAÇMAYA ÇALIŞTI 

Gözde, örgütün içinde 9 yıl boyunca dolaştıktan sonra Adnan Oktar'ın evinde zorla kalmaya başladı. 5 kez kaçmaya çalıştı, ancak her seferinde başarısız oldu.

Kedicik Gözde evde yaşadıklarını şöyle anlattı: şunları ekledi:

"Adnan Oktar'ın evinde 18 kadın vardık ve sürekli olarak yarı çıplak haldeydiğimiz bir yaşam sürdürdük. Adnan beyaz uzun paçalı bir donla gelir ve bizi taciz ederdi. Bu sadece kadınlara değil, çocuklara da yöneltilirdi. Zaten 7 yaşından sonra cinsel ilişkiye girilebileceğini savunuyordu."

WhatsApp Image 2023-10-06 at 11.01.49

"ADNAN OKTAR'IN UYGULADIĞI EZİYETLER"

Adnan Oktar'ın uyguladığı şiddet ve zulümleri içeren bilgiler, mağdurların avukatı Eser Çömlekçioğlu'nun "Yüzyılın Davası" kitabında da yer alıyor. Bu kitapta, Adnan Oktar'ın uyguladığı eziyetler şu şekilde sıralanmıştır:

Kadın üyelerin Adnan Oktar'a "aşkla bakmamaları" durumunda saçları kesilyordu.

Kadın üyeler, hataları sonucu kaşları kazınarak kamu önünde aşağılanıyordu. 

Saatlerce süren dayak seanslarına tabi tutulan kadın üyeler, sürekli olarak şiddete maruz bırakılıyordu.

Kadın üyelere hizmetçi kıyafetleri giydirilerek aşağılıyordu.

Kaçma şüphesi taşıyan kişiler, iletişim araçları ellerinden alınarak izole edilmekte ve tehdit ediliyordu.

ÇIPLAK RESİMLERİ ÇEKİLİYORDU

Kadınlar, çıplak resimleri çekilerek ailelerine ve basına ifşa edilmekle tehdit ediliyordu. 

Hataları nedeniyle cezalandırılan kadın üyeler, cinsel saldırılara uğrama tehdidi ile karşı karşıya bırakılyordu. 

Takside dehşet: Kadının boğazını kesti! Takside dehşet: Kadının boğazını kesti!

ERKEKLERE CEZA TEMİZLİK YAPTIRILIYORDU

Erkek üyeler, hataları sonucu uzun süre temizlik hizmetlerinde görevlendirilmektedir.

Bazı erkek üyeler, maddi imkansızlıklar içinde yaşamak üzere zor şartların olduğu ülkelere sürülüyordu. 

Adnan Oktar suç örgütünün içinde yaşanan mağduriyetler ortaya çıkmaya devam ederken, bu vahim suçlarla ilgili olarak hukuki süreçler devam ediyor.