Konya'da Narkotik ekipleri, bir kargo firmasında yaptıkları aramada oyuncakların içine gizlenmiş 450 gram metamfetamin maddesi ele geçirdi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Konya'dan kargo şeklinde uyuşturucu madde gönderileceği şüphesi üzerine Selçuklu İlçesi'ndeki bir kargo şirketinde arama yaptı.

Ekipler, kargo paketleri arasında tespit ettikleri bir oyuncak paketini açtı. Yapılan incelemede oyuncakların arasında bulunan bir su tabancasının su haznesine ve dijital TV kutusunun içine gizlenmiş vaziyette 450 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Kargo şirketine, oyuncak paketini verdiği tespit edilen Abdullah A. yakalanarak gözaltına alındı.

Narkotik ekipleri tarafından gözaltına alınan şahsın evinde yapılan aramalarda da bir miktar metamfetamin maddesi, uyuşturucu hap ve esrar maddesi ele geçirildi.

Gözaltına alınan Abdullah A., uyuşturucu madde ticareti yapma, nakletme ve kullanma suçlarından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.