Akşener'den "İttifak" açıklaması: Kararı milletimiz verecek! Akşener'den "İttifak" açıklaması: Kararı milletimiz verecek!

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'nin yeni anayasadan önce yeni anlayışa ihtiyaç duyduğuna değinerek, "Bugüne kadar takınılan tavırlarla yeni bir anayasa yapmak bu ülkeye fayda getirmez." ifadelerine yer verdi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde gerçekleştirdiği basın toplantısında, İstanbul ve Kırklareli'nde yaşanan sel felaketinde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, afetzedelere "Geçmiş olsun" dileklerini sundu.

"ENFLASYON ARTIŞI SON 20 YILDA GERÇEKLEŞTİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 yıldan fazladır seçim kaybetmediğine değinen Karamollaoğlu, seçimlerde başarılı olan AK Parti hükümetlerinin yönetim konusunda başarısız olduğunu belirtti.

Cumhuriyet tarihindeki en büyük enflasyon artışının son 20 yılda yaşandığını öne süren Karamollaoğlu, "'Seçim öncesi bal şerbet vadedip seçim sonrası neden millete zehir içiriyorsunuz' sorusunu elbette sormak mecburiyetindeyiz. Hangisi gerçek? Seçim öncesi güzel vaatlerde bulunmanız mı, seçim sonrası acı faturayı millete kesmeniz mi?" dedi.

2-70

"DARBE ANAYASASINDAN KURTULMAYA..."

Karamollaoğlu, iktidarın yeni anayasa yapma noktasında samimi olmadığına vurgu yaparak, darbe anayasasından kurtulmaya ve herkesin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir anayasaya ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Yeni anayasa söylemlerinin yerel seçimlere yönelik yatırım olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, "Ülkemizin yeni bir anayasadan önce yeni bir anlayışa ihtiyaç duyduğu kanaatindeyiz. Bugüne kadar takınılan tavırlarla yeni bir anayasa yapmak bu ülkeye fayda getirmez. İnsanımızın anayasadan önce zihniyet değişikliğine ihtiyaç duyduğunu biliyoruz." diye konuştu.

Türkiye'nin gerçek gündeminin çöken ekonomi, işsizlik, iç ve dış borç, yoksulluk olduğuna değinen Karamollaoğlu, milletin sorunlarının takipçisi olmayı sürdüreceklerini söyledi.