Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 11 Ağustos'ta yayımlanan Resmi Gazete’de alınan karara göre Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne atanan oyuncu Tamer Karadağlı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'ndeki "Kanun Hükmü" filminin programa yeniden dahil edilmesinden sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın festivalden çekildiğini duyurmasına ilişkin, “Bakanlığımızın aldığı kararın arkasındayız” ifadelerini kullandı.

“FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI…”

“Kanun Hükmü” isimli belgeselin 60. Altın Portakal Film Festivali'ne geri alınması karşısında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Sanatçılar birliğinin gösterdiği tepki gündeme oturmuştu.

Bakanlık Kanun Hükmü filmine dair yaptığı açıklamada, “Böylesi önemli bir festivalde, sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı üzerinden FETÖ terör örgütü propagandası yapılmasına vesile olunması son derece üzücüdür. Bakanlığımız, Aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı mücadelesinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılması çabasının bir parçası olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Semanur SAYGIN ÖZAY yazdı  "Yıkılsın Cam Duvarlar" Semanur SAYGIN ÖZAY yazdı "Yıkılsın Cam Duvarlar"

“KARARIN ARKASINDAYIZ”

Aydınlık’a konuşan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oyuncu Tamer Karadağlı, “Bakanlığımızın aldığı kararın arkasındayız” açıklamasında bulundu.