Gazeteci Fatih Altaylı yazısında eski Karabük Valisi Fuat Gürel'in oğlu Ali Emre Gürel'in karıştığı trafik kazasıyla ilgili çarpıcı iddialara yer verdi. Altaylı'nın iddiasına göre Ali Emre Gürel'in kullandığı Ford marka bir araç bir kavşakta Toyota marka bir otomobile büyük bir şiddetle çarptı ve otomobilde bulunan öğretmen çift, Behiye Portakal ve Salih Portakal kaza sonucu hayatlarını kaybettiler. 

kaza3

Kazada hayatını kaybeden Behiye Portakal ve Salih Portakal.

Görgü tanıkları ifadelerinde Ford marka aracın saatte en az 150-180 kilometre saatlik bir süratle kendilerini solladığını ve hızla kavşağa dalarak kazaya sebebiyet verdiğini anlattılar. Ancak yine Altaylı'nın iddiasına göre bu ifadeye rağmen olay örtbas edildi. Ve tanık ifadelerine rağmen tanıkların “en az 150 kilometre” ile kavşağa girdiğini söyledikleri Ali Emre Gürel değil, kendi yollarında giderken cinayet gibi bir kaza ile hayatlarını kaybeden Portakal çifti suçlu bulundu.

Dilan Polat'ın Özbek çalışanı ve akrabaları gözaltında! Dilan Polat'ın Özbek çalışanı ve akrabaları gözaltında!

Ford marka aracın sigorta şirketi hayatını kaybeden Portakal çiftinin çocuklarına aracın tamir masraflarını içeren bir fatura yolladı ve üzerine bir de icra takibi yaptırdı. Bütün bunların oluş nedeni de iddiaya göre kazanın MOBESE görüntülerinin kaybolmasıydı. 

İddiaya göre görüntüler kazayı yapıp, iki kişinin ölümüne neden olan Ali Emre Gürel’in babası Fuat Gürel Karabük Valiliğinden alınıp mülkiye müfettişliğine atanınca ortaya çıktı. 1 yıldır bulunamayan MOBESE kayıtları bulundu ve kazanın tam da görgü tanıklarının anlattığı gibi meydana geldiği ortaya çıktı. Altayl'nın yazısı şöyle:

“Bu anlatacağım gerçekten bir utanç hikayesidir. Bir kamu görevlisinin, kamu görevinin verdiği gücü kötüye kullanmasıyla yaşanmış bir rezalettir.

Bundan 1 yıl kadar önce, 30.06.2022 günü Karabük’te bir kaza meydana geldi.

Ali Emre Gürel isimli bir kişinin kullandığı Ford marka bir araç, bir kavşakta Toyota marka bir otomobile büyük bir şiddetle çarptı ve otomobilde bulunan öğretmen bir çift, Behiye Portakal ve Salih Portakal kaza sonucu hayatlarını kaybettiler.

Gece 01:15’te meydana gelen kazanın iki de görgü tanığı vardı. Görgü tanıkları ifadelerinde Ford marka aracın saatte en az 150-180 kilometre saatlik bir süratle kendilerini solladığını ve hızla kavşağa dalarak kazaya sebebiyet verdiğini anlattılar.

Ancak bu ifadeye rağmen olay örtbas edildi.

Kazayı gösteren MOBESE kayıtları yok oldu.

Ve tanık ifadelerine rağmen tanıkların “en az 150 kilometre” ile kavşağa girdiğini söyledikleri Ali Emre Gürel değil, kendi yollarında giderken cinayet gibi bir kaza ile hayatlarını kaybeden Portakal çifti suçlu bulundu.

kaza2

Olay bununla da bitmedi.

Ford marka aracı sigorta eden şirket, hayatını kaybeden Portakal çiftinin çocuklarına Ford marka aracın tamir masraflarını içeren bir fatura yolladı ve üzerine bir de icra takibi yaptırdı.

Anasız babasız kalan çocuklar bir de icra takibi ile karşı karşıya kaldılar.

Peki niye böyle oldu biliyor musunuz!

Çok basit.

kaza1

Kazayı yapıp, iki kişinin ölümüne neden olan Ali Emre Gürel’in babası Fuat Gürel Karabük Valisi idi. Ancak son valiler kararnamesi ile Fuat Gürel valilikten alınıp, mülkiye müfettişliğine atanınca 1 yıldır bulunamayan MOBESE kayıtları bulundu ve kazanın tam da görgü tanıklarının anlattığı gibi meydana geldiği ortaya çıktı.

Şimdi umuyorum ki, bu dava yeni delillerin ışığında yeniden görülür."

Altaylı ayrıca görüntüleri sosyal medya hesabından şöyle paylaştı: