Alperen Şengün'lü Rockets, Nuggets'ı bir kez daha yendi Alperen Şengün'lü Rockets, Nuggets'ı bir kez daha yendi

Ermeni güçlerin saldırılarının ardından Azerbaycan'ın Karabağ'da operasyon için harekete geçmesi geniş yankı uyandırmıştı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, operasyonun son bulması için Ermeni güçlerine silah bırakma çağrısında bulunmuştu. Karabağ Ermeni yönetimi, Azerbaycan'ın bu çağrısına uyarak teklifi kabul etti.

"ERMENİ GÜÇLERİ SİLAH BIRAKIYOR"

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Anar Eyvazov, düzenlediği basın toplantısında Karabağ'daki silahlı oluşumlarının dağıtılması ve tamamen silahsızlandırılması konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Azerbaycan tarafından yapılan açıklamada "Karabağ'daki silahlı oluşumlarının dağıtılması ve tamamen silahsızlandırılması konusunda anlaşmaya varıldı. Karabağ'daki Ermenistan silahlı birlikleri silah bırakıyor, mevzilerden çıkıyor, tam şekilde silahsızlandırılıyor. Karabağ'daki yasa dışı Ermeni silahlı güçler feshediliyor. Tüm silah, mühimmat ve ağır araçlar teslim ediliyor" ifadeleri kullanıldı.

ALİYEV TEK ŞART SUNMUŞTU

Aliyev, Karabağ'daki Ermeni silahlı güçlerin silah bırakması ve silahsızlandırılması durumunda terörle mücadele tedbirlerinin durdurulacağını belirtmişti.

YARIN BİR ARAYA GELECEKLER

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre, yarın Yevlah şehrinde Karabağ'daki Ermeni nüfusunun temsilcileri ile yeniden entegrasyon konuları için toplantı yapılacak.