Hollandalı uyuşturucu baronu Joseph Johannes Leijdekkers’ın sağ kolu, "Kara Mamba" lakaplı uyuşturucu kaçakçısı tekrar tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, "Uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen suç gelirlerini aklama ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçlarından aranan ve Hollanda ve Belçika makamlarınca çıkarılan Kırmızı Bülten ile aranan ve "Kara Mamba" olarak da bilinen Hollanda vatandaşı Isaac Bignan, 13.06.2023 tarihinde yakalanmış ve mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

EV HAPSİNİ İHLAL EDİP KAÇMAYA ÇALIŞTI

Bignan, 15.09.2023 tarihinde yurtdışı çıkış yasağı ve ev hapsi şartıyla serbest bırakılmıştı ancak kaçmaya çalıştı. İşte bu noktada, "Kara Mamba"nın ev hapsini ihlal ederek kaçma girişimi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından engellendi.

‘KARA MAMBA’ YENİDEN TUTUKLANDI

Büyükçekmece İlçesindeki ikametgahından ayrılmaya çalışan "Kara Mamba", polis ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Ardından, 16.09.2023 tarihinde tekrar İstanbul Çağlayan Adliyesine sevk edilen Isaac BIGNAN, nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edildi.