Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, Marmara Bölgesi'nde bugün (28 Eylül Perşembe) gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların sabah saatlerinden itibaren Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile İstanbul'un batı bölgeleri ve Boğaz çevresinde, öğle saatlerinden itibaren ise Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

SEL BASKINLARINA DİKKAT!

Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulanıyor.

YAĞIŞ

Bugün hava durumu tahminlerine göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinde parçalı, yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. Marmara'nın güney ve batısı, İç Ege, Eskişehir, Isparta, Burdur, Trabzon, Rize çevreleri ve Doğu Akdeniz'in toroslar mevkiinde ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

SICAKLIK

Hava sıcaklığı ise genellikle mevsim normallerinin üzerinde seyredecek, önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar ise kuzeyli, güney bölgelerinde ise güneyli yönlerden hafif ve ara sıra orta kuvvette esecek. Ancak Marmara ve Kuzey Ege bölgelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgarlar (30-60 km/saat) etkili olacak.

İSTANBUL VE ÇEVRESİNDE 5 GÜN YAĞIŞ

Boykotlu Ürün Sorgulama | Marka Boykot Arama | En Güncel Boykot Listesi Boykotlu Ürün Sorgulama | Marka Boykot Arama | En Güncel Boykot Listesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava durumu haritasına göre, İstanbul ve çevresinde 5 gün süresince yağış bekleniyor. Vatandaşlar, hava koşullarına karşı dikkatli olmalı ve gerekli önlemleri almalıdır.