Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 18 yıllık evliliklerinin sona erdiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Instagram hesabında yapılan açıklamada Trudeau, çiftin "birçok anlamlı ve zorlu konuşmanın ardından ayrılma kararı aldığını" belirtti.

Gazze'ye tehdit gibi QR kodlu haritalar atıldı Gazze'ye tehdit gibi QR kodlu haritalar atıldı

Trudeau, ayrılık kararının ardından yaptığı paylaşımda, "Her zaman olduğu gibi, birbirimize ve inşa ettiğimiz ve etmeye devam edeceğimiz her şeye derin sevgi ve saygıyla yakın bir aile olmaya devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

Trudeau çifti, çocuklarının iyiliği için Kanadalılardan şu anda ailenin mahremiyetine saygı göstermelerini istedi.

Justin Trudeau ve Sophie Gregoire Trudeau'nun 18 yıllık evliliklerinden 15 yaşında Xavier, 14 yaşında Ella-Grace ve 9 yaşında Hadrien adında üç çocuğu bulunmaktadır.

Öte yandan, Kanada Başbakanlık Sözcüsü Alison Murphy de yaptığı açıklamada, çiftin ayrılma kararlarıyla ilgili tüm yasal ve etik adımların atıldığını ve bundan sonra da bunun takip edileceğini belirtti.

Kanada'nın eski başbakanlarından Pierre Elliott Trudeau'nun oğlu olan Justin Trudeau, Sophie Gregoire ile 28 Mayıs 2005'te Montreal'de evlenmişti.

Sophie Gregoire Trudeau, geçtiğimiz yılki evlilik yıl dönümü paylaşımında, uzun vadeli ilişkilerin "pek çok yönden zorlayıcı" olabileceğini belirtmiş ve çiftin birlikte "güneşli günlerden, şiddetli fırtınalara ve aradaki her şeye" dayanabileceğini ifade etmişti.