CHP'nin eski Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'in seçim gecesi parti örgütlerinden gelen verilerin geç geldiğini ifade etmesi sonrasında, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan açıklama geldi.

"TEŞEKKÜRÜ HAK EDEN BAŞARI"

Kaftancıoğlu, Diken'den Altan Sancar'a verdiği demeçte, "Sandık güvenliği ve veri akışı konusunda İstanbul örgütünün bir eksiği olmadığı gibi teşekkürü hak eden başarısı olmuştur" ifadelerini kullandı. Ayrıca, 14 Mayıs akşamı İstanbul örgütünden veri akışının planlandığı şekilde gerçekleştiğini ve İstanbul örgütünün başarısını vurguladı.

Marmara Denizi sallanmaya devam ediyor: 3,2! Marmara Denizi sallanmaya devam ediyor: 3,2!

Kaftancıoğlu, İstanbul örgütüne haksızlık yapılmasını doğru bulmadığını ve bilgi sahibi olmadığı diğer illerle ilgili yorum yapma hakkını kendisinde bulamayacağını belirtti.

NE OLMUŞTU? 

Onursal Adıgüzel'in veri akışı ile ilgili eleştirileri, seçim gecesi yaşanan gelişmelerin ardından gündeme gelmişti. Adıgüzel, İstanbul'da verilerin yavaş geldiğini ve kamunun bilgi beklediği bir saatte sandıklardan sadece yüzde 50'nin verilerinin geldiğini dile getirmişti.