Cilt, doğal olarak zaman içinde değişen bir organdır ve yaşlanma süreci, cildin kendisinde ve bağlantılarında belirgin değişikliklere neden olur. Bu değişimlerin bir sonucu olarak, cilt zamanla daha az elastik, sıkı ve nemli hale gelir. Cildin genç ve sağlıklı kalması için doğru bakım ve destek önemlidir.

Arkopharma tarafından geliştirilen kolajen, cildin yeniden oksijen almasını ve bağlantılarını onarmasını destekleyen deniz kolajenine dayalı bir üründür. Deniz kolajeni, diğer kolajen türlerinden farklı olarak insan kolajenine benzer bir yapıya sahiptir, bu da vücut tarafından daha kolay assimile edilmesini sağlar. ForDerm Kolajen, 40 ila 45 yaşları arasında görülen yaşlanma belirtilerine karşı etkili olan özel bir formül içerir.

OKSİJEN ALIMINI ARTIRIYOR

Yaz aylarına özel makyaj trendleri Yaz aylarına özel makyaj trendleri

Bu özel kolajen formülü, cildin yüzeyinde bulunan epidermis ile derindeki hipodermis arasındaki bağlantıları yeniden oluşturur, böylece cilt yeniden oksijen alabilir. Ayrıca, içeriğinde bulunan florotaninler sayesinde cildin elastikiyetini artırır, nemlenmesini içten destekler. ForDerm Kolajen, düzenli kullanıldığında cildin nemlenmesine, sıkılaşmasına ve hacminin geri kazanılmasına yardımcı olur.

Deniz kolajeni, somon, morina gibi deniz suyu balıklarından elde edilebilir ve amino asitler açısından oldukça zengindir. Yaşlanma süreciyle birlikte vücuttaki kolajen üretimi azalır; bu da ciltte kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. ForDerm Kolajen, vücuda kolayca assimile edilebilen kolajen sağlayarak bu eksikliği gidermeye yardımcı olur. Bu sayede ciltteki kırışıklıklar zamanla düzelir, cilt daha elastik, sıkı ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

Arkopharma'nın deniz kolajeni içeren bu ürünü, cilt sağlığını desteklemek ve genç ve canlı bir cilt görünümü sağlamak isteyenler için ideal bir seçenektir. Düzenli kullanımıyla cilt, doğal güzelliğini korurken aynı zamanda yeniden oksijenlenir, elastikiyet kazanır ve gençliğini korur. Bu sayede, cildinizdeki değişiklikleri en aza indirerek sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.