Türkiye'nin gündemi yarın (5 Eylül Salı) Beştepe'de gerçekleşecek olan Kabine toplantısıyla şekilleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki toplantıda, iç ve dış siyasetteki son gelişmeler ve ekonominin güncel durumu görüşülecek.

Kadınlara 4 bin TL yardım hakkında açıklama Kadınlara 4 bin TL yardım hakkında açıklama

SOÇİ ZİRVESİ MASADA

Toplantının merkezinde, Soçi'deki görüşmenin tüm detayları olacak. Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile gerçekleştirdiği bu önemli buluşmanın sonuçları, Kabine üyeleri tarafından detaylı bir şekilde değerlendirilecek.

Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili son gelişmeler, Tahıl Koridoru Anlaşması, ve Ankara-Moskova ilişkilerine yönelik alınan kararlar da masada yer alacak konular arasında.

ERDOĞAN, İKİ KRİTİK TOPLANTIYA KATILACAK

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği de toplantının gündemini meşgul ediyor. Erdoğan, 9-10 Eylül'de Hindistan'daki G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak için harekete geçecek ve ardından 17-21 Eylül'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için Amerika Birleşik Devletleri'ne gidecek. İki uluslararası toplantıda dünya liderleriyle görüşmeler gerçekleştirecek.

EKONOMİDE GÖZLER OVP’DE

Ekonomi cephesinde ise gözler Orta Vadeli Program (OVP) üzerinde. Ülkenin ekonomik geleceğini çizecek olan bu programın hazırlıkları sona eriyor. OVP ile ekonominin orta vadeli hedefleri ve yapısal reform adımları belirlenecek. Toplantıda programa ilişkin son değerlendirmeler yapılacak.