Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gazetecilerle gerçekleştirdiği kahvaltı programında, "İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu'ndaki 81 ilde aday gösterme kararı hakkındane düşünüyorsunuz?" şeklinde bir soru yöneltildi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'a, gazetecilerle bir araya geldiği kahvaltı programında, "İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu’nda alınan 81 ilde aday çıkarma kararı hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusu yöneltildi.

"4 MİLYON 200 BİN SEÇMENİN OYUNA TALİBİM"

Yavaş, yaptığı hizmetlerle anılmak istediğini belirterek, “Ankara’da şu an 4 milyon 200 bin seçmen var. Ne kadarı oy kullanır bilmiyorum ama ben hepsinin oyuna talibim. Parti ve bölge ayırt etmeksizin. Bizim her zaman söylemimiz şu olmuştur. Seçildikten sonra herkese eşit bir şekilde kimseyi ayırmadan hizmet edeceksiniz. Bu şekilde de beş yıla yakındır hizmet ettiğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

"BELEDİYECİLİĞE FARKLI BİR BAKIŞ GETİRDİK"

Ve Saffet Sancaklı MHP'den istifa etti Ve Saffet Sancaklı MHP'den istifa etti

2019 yılında seçimlere vaatlerde bulunarak girdiklerini söyleyen Yavaş, 31 Mart 2024 tarihinde yapılması beklenen yerel seçimlere icraatlarını anlatarak gireceklerine vurgu yaparak, “Belediyeciliğe farklı bir bakış getirdiğimizi düşünüyoruz. Ankara halkının önüne çıkıp yaptığımız hizmetleri beğeniyorsanız eğer bize oy verin diyeceksiniz. Bunu da yaparken şu seçmen bu seçmen diye ayırmadan 4 milyon 200 bin seçmene hizmet ettiysek şimdi de hepsinden oy istiyoruz” şeklinde yanıt verdi.