Ece Ronay'dan açıklama geldi! Ece Ronay'dan açıklama geldi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart 2024'teki Mahalli İdareler Genel Seçimleri için partisinin 81 ilde aday çıkaracağını açıkladı. Bu duyurunun ardından İYİ Parti içinde aday tespit çalışmaları hız kazandı.

Parti içinde, "iyi belediyecilik" anlayışını yansıtan ve vaatleri içeren "Yerel Yönetimler Vizyon Belgesi" hazırlanırken, aynı zamanda aday adaylarının başvuruları da değerlendiriliyor.

ADAY TESPİT KOORDİNASYONU 

Aday belirleme süreci kapsamında, İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından her ilde, genel merkezden atanmış yerel yönetimler koordinatörünün başkanlık ettiği aday tespit komisyonları oluşturuldu.

KAZANABİLECEK ADAY 

Bu komisyonlar, başvuruları inceleyerek aday adaylarıyla görüşmeler yapacak ve sonuçları ile önerilerini genel merkeze iletecekler.

Adayları seçerken, "toplum tarafından sevilen, beğenilen, kanaat önderleri tarafından önerilen, seçimde başarılı olabilecek veya yarışabilecek kişiler" kriterine dikkat edilecek.

ADAYLAR İÇİN ANKET FORMÜLÜ

Eğer bir bölgede bu niteliklere sahip birden fazla aday adayı bulunuyorsa, belediye başkan adayını belirlemek için anket yöntemi kullanılacak. Parti, bu anketleri uygulamak için uygun bir anket firması seçimi konusunda görüşmeler yapmaktadır.