İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında siyaset gündemi ve partisi lideri Meral Akşener'in açıklamalarına dair değerlendirmelerde bulundu. 

Zorlu, ittifak sistemine karşı olduklarını belirterek, "Bir süre sonra apartman yönetimlerinde, kooperatiflerde, her yerde ittifak kurmak için çağrı oluşacak. Böyle bir siyaset olamaz. Buna artık bir dur demeliyiz. Biz başından beri bu sistemin getirdiği dayatmanın karşısında olduk. Bu tutarlılık içinde bu çağrıda bulunduk. Bu çağrıyı yerine getirme gayesi içerisinde olacağız. Başta Sayın Erdoğan olmak üzere diğer siyasi partilerden ne cevap gelecek hep birlikte göreceğiz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti kendi medyasını kuruyor: Kadroda hangi isimler olacak? İYİ Parti kendi medyasını kuruyor: Kadroda hangi isimler olacak?

"BİZ KENDİ ADAYLARIMIZI ÇIKARACAĞIZ"

İstanbul ve Ankara'da İYİ Parti'nin aday çıkarıp çıkmayacağına ilişkin soruya ise Zorlu, "2019 seçimlerindeki göreli başarının ortaya çıkışında İYİ Parti'nin büyük bir çabası oldu. Bu iş birliği zaten bizim teklifimizdi. Biz o zaman sorumluluktan, milletimizin talebinden kaçmadık ve bugünkü görüntü ortaya çıktı. Ancak bugün bazı siyasi partiler İstanbul ve Ankara'da bazı hedefleri olduğu için bu konuyu köpürtüyorlar, gündeme getirilmesini, gündemde kalmasını istiyorlar. Ama biz çok net bir şey koyduk ortaya. Biz kendi adaylarımızı çıkaracağız. Bunun hazırlıkları içerisindeyiz" şeklinde cevap verdi.

Akşener: "Yerel seçime kendi kadrolarımızla giriyoruz" Akşener: "Yerel seçime kendi kadrolarımızla giriyoruz"

Ali Yerlikaya'dan İBB adaylığı açıklaması! Ali Yerlikaya'dan İBB adaylığı açıklaması!

AKŞENER DE ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

14-27 Mayıs seçimlerinin ardından yaptığı açıklamalarla gündeme gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener de son konuşmasında yerel seçimlere ilişkin "Tüm siyasi partilere açık ve net çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin her birimiz ayrı ayrı seçimlere girelim" çağrısında bulunmuştu. 

Bahçeli'den Akşener'e seçim yanıtı: "Elinden tutan, önüne geçen yok" Bahçeli'den Akşener'e seçim yanıtı: "Elinden tutan, önüne geçen yok"