İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sona erdi. Partinin yerel seçimlere yönelik son kararını açıklayan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, 81 ilde aday çıkaracaklarını duyurdu.

GİK toplantısının ardından yapılan açıklamada, İYİ Parti'nin yerel seçimler için belirlediği yol haritası kamuoyuna sunuldu.

Özgür Özel'den, Akşener açıklaması! Özgür Özel'den, Akşener açıklaması!

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde 81 il ve ilçede partinin kendi adaylarının belirleneceğini ifade etti. Aday belirleme sürecinde, teşkilatın görüşlerinin yanı sıra halkın eğilim ve tercihlerinin de dikkate alınacağını vurguladı. Parti başkanlık divanının, bu süreci yönetme yetkisine sahip olduğunu belirtti.

Ayrıca, CHP'nin adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu destekleyip desteklemeyecekleri sorusu üzerine Zorlu, "Bu metin çok açık. Bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan bağımsız olarak metni okuduğumuzda her şey çok net. İnşallah İYİ Parti seçimlerin parlayan yıldızı olacak" yanıtını verdi.

İYİ Parti'nin yerel seçimlere yönelik bu açıklaması, partinin stratejisini ve aday belirleme sürecini kamuoyuyla paylaşarak netleştirdiğini gösteriyor.