14-27 Mayıs seçimlerinin ardından yaptığı açıklamalarla gündeme gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener, son konuşmasında yerel seçimlere ilişkin "Tüm siyasi partilere açık ve net çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin her birimiz ayrı ayrı seçimlere girelim" çağrısında bulunmuştu. 

Medyaradar'da Keskin Kalem'in iddiasına göre; siyaseten er meydanına çıkmaya hazırlanan ve ittifaksız, yalnız yol yürüyeceğini ilan eden İYİ Parti, kendi medyasını kurmaya hazırlanıyor.

Seçim sürecinde İYİ Parti'nin CHP medyası ve Habertürk üzerinden gücünü pekirtirmeye çalıştığını belirten Keskin Kalem, "Bilen bilir, eğer Türkiye’de siyaseten güç olmak istiyorsanız, arkanızda bir medyanızın da olması gerek. İYİ Parti, Yeniçağ gazetesi hariç, bu seçim süresinde CHP medyası ve Habertürk üzerinden gücünü pekiştirmeye çalıştı. Erdoğan’ın zaferi sonrasında Habertürk İYİ Parti ile arasına mesafe koydu. CHP ile ilişkiler de gerildi. Böylece Akşener ve ekibi medya aleminde, tek başına kaldı" diye yazdı. 

İDE-ZORLU-KAVUNCU ÜÇLÜSÜ 

Keskin Kalem, kendi medyasını kuracağını iddia ettiği İYİ Parti'nin ekibinde olan isimleri de şu ifadelerle açıkladı. 

"Bu durumu fark etmiş olacaklar ki, artık CHP medyasından da destek alamayacakları için, kendi medyalarını acil bir şekilde kurmak için kolları sıvadılar. Talimatı veren bizzat Meral Akşener. Projeyi yürütenlerse parti sözcüsü Kürşad Zorlu, basın danışmanı Murat İde ve Akşener’in çok güvendiği bir isim olan Buğra Kavuncu. Kavuncu meselenin finansal kısmını çözüyor. Partiye yatırım yapmak isteyen iş adamlarından finansman sağlıyor. Diğer iki isimse, hangi gazetecilerin medyaya dahil edileceği üzerinden istişareler yapıyor. İlk etapta İYİ Parti’ye bağlı bir haber kanalı ve onun web sitesi kurulacak. Daha sonra bu sayılar artabilir. En azından web sitesi açısından. Yazılı basına yatırım yapma planıysa yok. Keskin kulaklarıma gelenlere göre, bazı gazetecilerle görüşmeler şimdiden başlamış bile.

Köşe yazarları, yorumcular, yönetici kadro için listeler şekilleniyormuş."

ALTAYLI VE ÖZDÜL DE EKİPTE OLACAK 

Temasta bulundukları isimlerden birinin de yakın zamanda Sözcü ile yollarını ayıran Yılmaz Özdil olduğu ifade edilen yazının devamı ise şöyle: 

"Kılıçdaroğlu’nu sık sık eleştirdiği için Sözcü’den kovulan Yılmaz Özdil. Özdil’in haber kanalının yayın yönetmeni olabileceği konuşuluyor. Temasta olunan bir diğer isimse şu sıralar youtube kanalını kurmakla uğraşan Fatih Altaylı. Altaylı ve sosyal medyada faaliyet gösteren başka gazetecilerin, bağımsız olarak İYİ Parti’ye destek atması gündemdeymiş. İYİ Parti, sadece gazeteciler değil, sosyal medya platformu yayıncıları ve çok takipçili Twitter hesaplarına da, yatırım yapmak için büyük bir bütçe ayırmaya hazırlanıyormuş. Bakalım bu projeler ne zaman tam olarak hayata geçecek… Ve başarılı olacak mı? Hep beraber göreceğiz… "

İsrail Gazze'de 10 aylık esir bebeği vurdu! İsrail Gazze'de 10 aylık esir bebeği vurdu!