Pakistan'da bir  silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı Pakistan'da bir silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı

İtalya elektrikli scooter sürücülerinin kask takması ve sigorta yaptırmasını zorunlu hale getirdi. Yine büyük otoyollar gibi yerleşim alanlarının dışına da çıkamayacaklar. Elektrikli scooter’lerin kiralanmasını yasaklayan dünyadaki ilk şehir olan Fransa’nın başkenti Paris’in ardından İtalya’da da söz konusu araçlara kısıtlamalar getirildi.

Yeni otoyol yönetmeliğiyle birlikte, İtalya'daki elektrikli scooter sürücülerinin kask takması ve sigorta yaptırmasının zorunlu hale geldiği açıklandı. Ayrıca elektrikli scooter’lerin bir plakaya sahip olmasının da gerektiği belirtildi. 

OTOYOL YASAĞI

Elektrikli scooter’lerin, büyük otoyollar gibi yerleşim alanlarının dışına çıkmasına ve kaldırımlara gelişigüzel park etmesine de izin verilmeyeceği bildirildi. Öte yandan, sigorta ve plaka için ödenecek bedel dikkate alındığında elektrikli scooter’in sürücülere yılda 100-200 euro civarında bir maliyetinin olacağı belirtildi.