Türkiye'de nüfus artışı, ekonomik sorunlar  insanları oldukları yerden farklı bölgelerde alternatif yaşamı araştırıyor. Kentsel dönüşüm, nitelikli inşaat projeleri, sosyal ve ekonomik nedenler dolayısıyla değişen yaşam koşullarında yatırım için belirli bölgeler öne çıkmaya başladı. Peki Türkiye'de bu anlamda en çok değerlenen il ve ilçeler hangileri?

ESKİŞEHİR, ANKARA OLMA YOLUNDA

Öğrenci dostu bir şehir olmasıyla ve keyifli yaşam standartlarıyla bilinen Eskişehir'in popülerliği gün geçtikçe artıyor. Ankara’ya olan yakınlığıyla pek çok imkâna kolayca ulaşım fırsatı sunan Eskişehir, son yıllarda değerlenen bölgelerden biri.

İZMİR'İN GİZLİ CENNETİ: URLA

Şehir merkezine yakınlığıyla ön plana çıkan Urla, yaz kış demeden kalabalık bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Şehir imkânlarından yararlanırken doğal güzelliklerden de geri kalmak istemeyenler için Urla, yeni projelerle ilgi toplamaya devam ediyor.Büyük kentlerden emekli olanların rağbet ettiği Urla ve çevresi artık ilk başta araştırılan yerler arasında.

BURSA'DA NİLÜFER ÖNE ÇIKIYOR

Konut fiyatları yükselen bölgelerden biri olan Nilüfer için Bursa'nın daha sakin bir versiyonu demek yanlış olmaz. Nüfusu git gide artan bir lokasyon olarak Nilüfer hem aileler hem üniversite öğrencileri tarafından tercih ediliyor. İster ev ister arsa yatırımınız için Nilüfer size kapılarını açabilir!

İSTANBUL'UN SÜKSE YAPAN YERİ: ATAŞEHİR

Kentsel dönüşüm projeleriyle adından söz ettiren Ataşehir'e karşı talebi artıran pek çok etken mevcut! Finans Merkezi Projesi'nin konumuyla değerlenen Ataşehir, metro hatlarının bu bölgeye ulaşmasıyla epey tercih edilir hâle geldi.

 ÇANAKKALE YATIRIM ARACI HALİNA GELDİ

Bakir doğasıyla şehir hayatını birleştiren Çanakkale, hem yaz hem kış ayları için bir yatırım aracı hâline geldi. Çanakkale Köprüsü ile son yıllarda değerini artıran bu şehir özellikle Lapseki bölgesiyle yoğun ilgi görüyor.