Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan Kurultayında kimlerin aday olacağı tartışmaları devam ederken CHP Grup Başkanı Özgür özel'den sonra Prof. Dr. Örsan Kunter Öymen de aday olacağını açıkladı. 

PROF. ÖRSAN KUNTER ÖYMEN KİMDİR? 

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP'de başlayan "değişim" tartışmaları sürerken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olarak adaylığını açıklayan Prof. Örsan Kunter Öymen kimdir, nerelidir? 

WhatsApp Image 2023-09-14 at 13.27.42

Felsefeci, yazar, öğretim üyesi ve profesör kimliğiyle tanınan 58 yaşındaki Örsan Kunter Öymen, 20 Ağustos 1965 yılında Ankara'da doğdu.

Usta gazeteci ve televizyoncu Mustafa Örsan Öymen'in oğlu olan Prof. Örsan Kunter Öymen aynı zamanda CHP eski genel başkanı ve gazeteci Altan Öymen'in de yeğenidir.

WhatsApp Image 2023-09-14 at 13.27.41

Sokak ortasında Pitbull dehşeti: Kadın canını zor kurtardı! Sokak ortasında Pitbull dehşeti: Kadın canını zor kurtardı!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe bölümünden mezun olan Öymen, Yüksek lisansını New York Üniversitesi'nde Felsefe alanında, doktorasını da ODTÜ Felsefe alanında yaptı.

Babası ve amcası gibi gazeteci olmak isteyen Öymen, 1987 yılında Millyet gazetesinde muhabirliğe başlasa da daha sonra akademisyenliğe yöneldi. 

Feyziye Mektepler Vakfı Işık Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevini sürdüren Öymen, aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde de öğretim üyeliği yapıyor. 

Ayrıca yazdığı kitaplarla da geniş bir okuyucu kitlesi tarafından tanınan Prof. Örsan Kunter Öymen, felsefe ve yazın alanlarında önemli katkılarda bulunan bir akademisyen ve yazardır.

KİTAPLARI 

Tanrı Var Mıdır?, Mutluluk Felsefesi, Felsefi Yazılar, Karanlık Yıllar, Atatürk: Bir Liderin Siyasal Düşünce Yapısı, Hume, Varlık ve Kuşku, Varoluşsal Aforizmalar, Karanlıktan Yağan Kar, Yaşayan Ölüm

WhatsApp Image 2023-09-14 at 13.28.57

BABASI KİMDİR? 

Örsan Kunter Öymen'in babası, gazeteci ve televizyoncu olarak tanınan Mustafa Örsan Öymen'dir. Mustafa Örsan Öymen, 1938-1987 yılları arasında gazetecilik ve televizyonculuk alanlarında bir çok mecrada faaliyet gösterdi. Gazeteci olarak Tercüman, Dünya, Ulus ve Öncü gibi gazetelerde çalışmıştı. Aynı zamanda uzun yıllar Alman Radyo Televizyonu'nda (WDR) radyo programcılığı, muhabirlik ve yorumculuk yapmıştır. Örsan Öymen, CHP Eski Genel Başkanı Altan Öymen'in kardeşi ve diplomat Onur Öymen'in amcasının oğludur.