Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun kuzey ve batı, Batı Karadeniz'in iç, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç kesimleri ve Samsun'un aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların Ege'nin kıyı kesimleri, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve Kırklareli ile Edirne'nin doğu çevrelerinde yerel kuvvetli olması öngörülüyor.

Bursa Deniz Otobüsleri'nin 8 seferi iptal edildi Bursa Deniz Otobüsleri'nin 8 seferi iptal edildi

RÜZGAR

Rüzgarın, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması öneriliyor.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise İstanbul'da sabah saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklediğini ifade etti. Şen, bu yağışların İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'nin doğu çevrelerinde de yerel olarak kuvvetli olabileceğini söyledi. Rüzgarın da Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli esmesinin beklendiğini belirtti.

"SICAKLIKLAR SONA ERDİ"

Şen, aşırı sıcaklıkların sona erdiğini ve bundan sonra sağanak yağışlara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini ve aşırı sıcaklar yaşanmayacağını ifade etti.