İstanbul'un çeşitli bölgelerini vuran yoğun sağanak yağışlar sel felaketine yol açtı. Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece gibi ilçelerde, şiddetli yağışlar nedeniyle sokaklar göle döndü ve sürücüler ilerlemekte zorlandı.

Bu ani yağışlar sonucunda birçok ev ve iş yeri sular altında kalırken, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile bazı metro istasyonları da su baskınlarına maruz kaldı.

2 CAN KAYBI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sel sularına kapılan 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da taşkınlar nedeniyle 12 kişinin yaralandığını ve tedavilerinin devam ettiğini belirtti.

Vali Davut Gül, yoğun yağışlar nedeniyle vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise bazı bölgelerde metrekareye 150 kilogram yağış düştüğünü ifade ederek, 2137 personel ve 1161 araçla sahada olduklarını söyledi.

Konya'da 13 yaşında nişanlandırılan çocuk devlet korumasına alındı Konya'da 13 yaşında nişanlandırılan çocuk devlet korumasına alındı

Ayrıca sel felaketinde yaşanan ölümlerle ilgili soruşturma başlatıldı.