İstanbul'un bazı ilçelerinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle yollar sular altında kaldı, sürücüler zor anlar yaşadı.

Şehrin kuzey bölgelerinde başlayan yağışlar, özellikle Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinde şiddetlendi. Yoğun yağışlar sonucunda yollarda su birikintileri oluştu ve araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Arnavutköy'de evlerde ve iş yerlerinde su baskınları yaşandığı ihbarları üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Ayrıca diğer ilçelerden de itfaiye araçları gönderildi. Yağışlar nedeniyle Arnavutköy ve Başakşehir bölgelerinde birçok araç yolda mahsur kaldı. İlerleyemeyen sürücüler, emniyet şeridinde beklemek zorunda kaldı ve bazı vatandaşlar araçlarını iterek kurtarmaya çalıştılar.

KÜTÜPHANEDE SIKIŞTILAR

Ayrıca Başakşehir Millet Kütüphanesi'nde yağış nedeniyle içeridekilerin mahsur kaldığı ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

TEM Otoyolu Mahmutbey mevkisinde de yoğun yağış nedeniyle bazı sürücüler ilerlemekte güçlük yaşadılar. İstanbul Havalimanı yolunda da su birikintileri oluştu ve araçlar zorlukla hareket etti.

METROYU SU BASTI

VALİ'DEN UYARI

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, özellikle Arnavutköy ve Başakşehir başta olmak üzere İstanbul'un çeşitli semtlerinde kuvvetli yağışlar yaşandığını ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Ayrıca, motosiklet gibi ulaşım araçlarıyla trafiğe çıkılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Valilik, 1150 su baskını ihbarı yapıldığını, can ve mal kaybının olmadığını açıkladı. 

BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
Sel felaketinin ardından Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesabı X’ten şu açıklamalarda bulundu: 

“Kuvvetli yağış nedeniyle Başakşehir Millet Kıraathanemizde yaşanan su baskını sonrasında tüm vatandaşlarımız tahliye edilmiştir. Belediyemizde misafir ettiğimiz komşularımız, servislerimizle evlerine bırakılacaktır. Ekiplerimizin ilçe genelindeki çalışmaları devam ediyor.”
 

Barınakların içyüzü! Birbirlerini yemişler! Barınakların içyüzü! Birbirlerini yemişler!

SEL FELAKETİNDEN ACI HABER

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sel sularına kapılan 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da taşkınlar nedeniyle 12 kişinin yaralandığını ve tedavilerinin devam ettiğini belirtti.