İstanbul ve çevresinde etkili olan sağanak yağış su baskınlarına neden oldu. Başakşehir İkitelli Organize Bölgesi'nden vatandaşların sosyal medya hesaplarından anlık yağış durumunu paylaşmaları yağışın şiddetini ortaya koyuyor. 

İstanbul'da fırtına kabusu sürüyor! İstanbul'da fırtına kabusu sürüyor!

İstanbul'a peş peşe yağış uyarısı: "Sabaha kadar sürecek, bodrumlarda kalmayın" İstanbul'a peş peşe yağış uyarısı: "Sabaha kadar sürecek, bodrumlarda kalmayın"

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren hafif yağışlar aralıklarla devam ederken, bazı bölgelerde yağışın etkisi arttı. Meteorolojinin Marmara Bölgesi için dün yaptığı gök gürültülü sağanak uyarılarının ardından, sabah saatlerinden itibaren şehrin bazı bölgelerinde aralıklı yağışlar başladı.

Kara bulutlar İstanbul'a giriş yaptı: Fırtına geliyor! Kara bulutlar İstanbul'a giriş yaptı: Fırtına geliyor!

Fatih, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Güngören, Beşiktaş ve Şişli ilçeleri gibi Avrupa Yakası'nda hafif yağışlar gözlendi ve vatandaşlar yağıştan korunmak için otobüs duraklarına ve dükkan tentelerinin altına sığındılar.

Öğleden sonra ise yağış, özellikle Silivri, Büyükçekmece, Çatalca gibi İstanbul'un batı kesimlerinde sağanağa dönüştü. Büyükçekmece'de yoğun yağış nedeniyle caddeler suyla kaplandı. Sürücüler, Muratçeşme Kavşağı'nda oluşan su birikintisi nedeniyle ilerlemekte zorlandılar. Ayrıca, kot farkından kaynaklanan bir iş yerinin önünde su birikintisi oluştuğunda vatandaşlar, iş yerini su basmaması için kovayla tahliye çalışmaları yaptılar.

Meteoroloji birçok ili uyardı: Sel ve su baskınına dikkat Meteoroloji birçok ili uyardı: Sel ve su baskınına dikkat