Beşiktaş Sarı Konaklar sitesinde yaşanan olayda, yazar Funda Demir (Çapar), üç çocuğunun babası Mustafa Çapar ile beraber yaşadığı siteye gelen Funda Demir, eski eşinin boğazını keserek katletti.

Skandal! Çocuğu çikolata için depoya kiltlediler! Skandal! Çocuğu çikolata için depoya kiltlediler!

Patronlar Dünyası'nı haberine göre: 

Sitenin bahçesine elindeki kanlı bıçakla inen Funda Demir “Yukarı çıkın bakın” diye bağırdı. Komşuların haber vermesi üzerine gelen emniyet güçleri  kadını gözaltına aldı. Polisler yukarı çıktığında Mustafa Çapar’ın olay yerinde öldüğünü belirledi. Korkunç cinayete şahit olan çocuklar koruma altına alındı. 

funda

GERİLİM, KORKU, PSİKOLOJİK ROMANLARI ANALİZ EDİYORDU

Funda Demir’in daha çok gerilim, korku, psikolojik romanları analiz ettiği öğrenildi. Kendisini “Sanat Yazarı” olarak tanımlayan Demir en son,  Oxford Üniversitesi’nden Prof. Kevin Dutton tarafından yazılmış “Olağan Psikopatlar” adındaki kitabı değerlendirmiş. Kitap değerlendirmesinde “Çarpıcı bölüm adları olan kitabın altıncı bölümü: “Yedi Ölümcül Anahtar” adını taşıyor.  Yedi Ölümcül Günah’tan farklı yedi madde oldukça ilginç. Kitabın son bölümü olan yedinci bölümde, psikopatların ruhsal zekâsı yüksek insanlarla ortak noktalarının diğerleriyle olandan çok daha fazla olması ise bir başka şaşırtıcı sonuç” demesi ise dikkat çekti.

Konuyla ilgili olarak gözaltına alınan ve "Şeref meselesiydi" diyen 3 çocuk annesi Funda Demir cinayet Büro Amirliği'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.Funda Demir, buradaki işlemlerin ardından, 'Kasten öldürme suçundan' sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.