Barınakların içyüzü! Birbirlerini yemişler! Barınakların içyüzü! Birbirlerini yemişler!

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda meydana gelen yoğun sağanak yağışlar, birçok bölgede su birikintilerine neden oldu.

Kentin bazı bölgelerinde etkili olan bu yağışlar, özellikle Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Pendik gibi ilçelerde yolların suyla dolmasına yol açtı.

RÖGARLAR TAŞTI

D-100 kara yolunda Kartal mevkisinde rögarların taşması sonucu yan yolda su birikintileri oluştu.

KURYELER KÖPRÜ ALTINA SIĞINDI

Bu durum, motosiklet kullananların ilerlemesini güçleştirdi ve bazıları yağıştan korunmak için köprü altlarına sığındı.

Yağışın etkisiyle oluşan bu durum şehir genelinde yaşamı olumsuz etkiledi.

İSTANBUL'DA AFET ALARMI: DIŞARI ÇIKMAYIN

Meteoroloji, AFAD, Valilik, İstanbul için peş peş peşe uyarılarda bulundu. Bir uyarı da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. İstanbul için afet alarmı verilirken AKOM'dan milyonlara seslenen İmamoğlu, "Bu akşam dışarı çıkmayın" dedi. 

Şiddetli yağışlar için kritik uyarıda bulunan İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Ne kadar önden hazırlıklarımızı netleştirir tamamlarsak bizi üzen haberler almayız. Meteoroloji kurumunun yaptığı açıklamalara göre görünüyor ki saat 22 civarında İstanbul'da etkili bir yağış yaşanacak. Bölgesel olarak 100 kiloyu aşacak bir yağış ihtimali görülüyor. Bunun anlamını netleştirmek adına şöyle ifade etmek isterim; Bu akşam bahsedilen yağış miktarı, Arnavutköy, Çatalca ve diğer bölgelere aynı şekilde düşerse bölgeler 1 yılda alınacak yağışı 3 yağışta almış olacak. Felaketin miktarı bu yönde. Şu an itibariyle personellerimiz sahada olacak. 2043 aracımız da saha da olacak. Değerli hemşehrilerim sizler bu akşamınızı mümkün olduğu kadar tedbirli ve acil olmadığı sürece dışarı çıkmayarak geçirmelisiniz. Tedbiri sıkıntılı olabilecek fabrika ve zemin katlarda üretim yapan kurum ve kuruluşların da dikkat etmesi gerekiyor."