Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün yaptığı "sarı" kodlu uyarının ardından bugün İstanbul için "turuncu" kodlu yağış uyarısında bulundu.

Meteorolojinin ardından Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı da, İstanbul'da yaşayan vatandaşlara kuvvetli yağışlarla ilgili önemli bir uyarıda bulundu. AFAD, İstanbullu vatandaşların cep telefonlarına gönderdiği mesajda, kuvvetli yağışlara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

AFAD UYARDI

AFAD da yağışlara ilişkin vatandaşların telefonlarına kısa mesajla uyarı gönderdi.

Mesajda, "Meteorolojiye göre, İstanbul'da kuvvetli yağışların yarın sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Sel, yıldırım, su baskınlarına karşı dikkatli olunmalıdır." denildi.

"LÜTFEN SU BASMA RİSKİ BULUNAN YERLERİ İVEDİ ŞEKİLDE BOŞALTINIZ"

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu çarpmıştı: O kurye öldü! Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu çarpmıştı: O kurye öldü!

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sevgili İstanbullular, ilimiz genelinde kuvvetli yağış devam etmektedir ve sabaha kadar yağış beklentisi tahmin edilmektedir. Lütfen su basma riski bulunan yerleri ivedi şekilde boşaltınız." İfadelerine yer verdi.

"YAĞIŞLAR PAZARTESİYE KADAR SÜRECEK"

İstanbul'da etkili olan kuvvetli yağış sonrası birçok bölge su altında kaldı. İBB Başkanı İmamoğlu, AKOM'da felakete dair son durumu aktardı. İki saatte metrekare başına 200 kilo yağış düştüğünü belirten İmamoğlu, yağışların pazartesi gününe kadar devam edeceğini söyledi.