İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan il içi atamalar sonucunda geçen ay, 19 il emniyet müdür yardımcısı, 11 ilçe emniyet müdürü ve 20 şube müdürünün yeni görev yerleri belirlenmişti.

Düğün salonlarında yasak kararı Düğün salonlarında yasak kararı

İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın direktifiyle oluşturulan bu yeni kadroda, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'nden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Taner Ertürk, başarılı meslek yaşamının yanı sıra hayvansever kimliğiyle de tanınıyor. 

PANDEMİ SIRASINDA HAYVANSEVERLERİN YARDIMINA KOŞTU

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre; Ertürk, 2020 yılında Organize, Siber ve Göçmen Kaçakçılığı Suçları ile Mücadele Şubeleri'nden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken, COVID-19 pandemisi sırasında hayvanseverlerin yardımına koşmuştu. Kendisi aynı zamanda bir kedi sahibi olan Ertürk, sosyal medyada hayvanseverlerin çağrısını gördüğünde, bölgedeki mama üreticileri ile iletişime geçerek kilolarca mama yardımını hayvansever derneklerine iletmekte yardımcı olmuştu.

Uzun bir süre istihbarat şubesinde görev yapan Ertürk, FETÖ konusundaki uzmanlığının yanı sıra yasadışı sol örgütler hakkında da bilgi sahibi ve deneyimli bir isim olarak tanınır. Silivri Emniyet Müdürlüğü görevini de üstlenen Ertürk, son olarak Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır.

Türkiye Hayvanları Koruma Vakfı Başkanı Erman Paçalı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Taner Ertürk'ü tebrik ederek, "Asayiş Şube Müdürlüğü'nden sorumlu İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcılığına Taner Ertürk atandı... Sıkı bir hayvan dostu ve onursal üyemiz Taner Ertürk'e yeni görevinde de başarılar diliyoruz" ifadelerini kullanmıştır.