Benjamin Netanyahu, kutsal Şabat gecesi yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Hamas'ın İzzeddin Kassam Tugaylarının 7 Ekim'deki saldırısı ve Gazze Şeridi'ne açılan savaş hakkında konuştu.

"BU SADECE BAŞLANGIÇ"

Gazze'de öldürülen İsrail askeri sayısı açıklandı Gazze'de öldürülen İsrail askeri sayısı açıklandı

İsrail'in bu dönemde "büyük bir uluslararası destek topladığını" ifade eden Netanyahu, "Düşmanlarımız bedel ödemeye başladı. Sırada ne olduğu hakkında ayrıntı vermeyeceğim. Ama şunu belirtebilirim, bu sadece bir başlangıç." dedi.

İsrail Başbakanı, Hamas'ı yok edeceklerini ve zafer kazanacaklarını söyledi, ancak bunun zaman alabileceğini dile getirdi. "İsrail'e daha fazla mühimmat ve silahın gelişini bekliyoruz ve savaş devam edecek" dedi.

MUHALEFETTEN NETANYAHU'YA ELEŞTİRİ

Ana muhalefet lideri Yair Lapid, Netanyahu'nun Şabat gecesi ulusa sesleniş yaparak yeni bir şey söylememesi ve halkı paniğe sürüklemesi konusunda eleştiri yaptı. Netanyahu'nun, "Filistinli grupların esir aldığı İsraillilerin aileleri, Lübnan sınırındaki durum, riskli bölgelerin tahliyeleri" hakkında konuşmamasına tepki gösteren Lapid, yeni bir bilgi olmadıkça bu tür açıklamalar yapmaması gerektiğini savundu.