İsrail'in Gazze Şeridi'ne dönük saldırıları artarak sürerken, bölgede adeta katliam yaşanıyor. Şimdiye kadar 9 binden fazla insanın öldüğü, saldırıları yeterli bulmayan İsrail’in iktidar partisi Likud'un milletvekili Galit Distel Atbaryan, insanlık dışı bir paylaşım yaptı.

"CANAVARLARDAN NEFRET EDİN"

Atbaryan, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik etnik temizlik çağrısı yaptı.

Pakistan'da bir  silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı Pakistan'da bir silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı

İsraillilere, “Birbirinizden nefret etmeyin. Canavarlar sizden yeterince nefret ediyor. Düşmandan nefret edin. Canavarlardan nefret edin” şeklinde seslenen Atbaryan, şu ifadeleri kullandı:

"YA GİDECEKLER YA ÖLECEKLER"

“İç çekişmenin en ufak bir kırıntısı, çıldırtıcı derecede aptalca bir enerji israfıdır. Bu enerjiyi tek bir şeye yatırın; Gazze'nin tamamını yeryüzünden silmek. Gazzeli canavarlar ya güneydeki çitlere gidecek ve Mısır topraklarına girmeye çalışacak ya da ölecekler. Gazze yeryüzünden silinmeli.”

İşgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlileri de “Naziler” olarak tanımlayan ve onlar için “ateş ve duman” dileyen İsrailli milletvekili, “İntikamcı ve zalim bir İsrail ordusuna ihtiyaç var. Daha azı ahlaka aykırıdır. Tamamen etik dışıdır.” yorumunu yaptı.